İyi Bir Avukat Sitesi Nasıl Olur ?

İnternet kullanımının giderek arttığı ve dünya genelinde hemen hemen her bireyin internete erişimi olmasıyla birlikte sektörel internet sitelerinin önemi giderek artmakta. Potansiyel müşterilere ulaşma şansının artması, reklam çalışmalarının daha geniş kitlelere daha düşük bütçeyle ulaştırılabilmesi ve dijital kimliğin oluşturabilmesi için sektör ve firma büyüklüğü fark etmeksizin kurumsal web sitesi hazırlanması gerekliliği doğuyor. Bu noktada birçok kişi bireysel anlamda hizmet sağlayan avukatlar ve Hukuk Büroları içinde geçerli. Rakiplerinizin gerisinde kalmamak ve markalaşmada önemli bir role sahip olması nedeniyle en iyi şekilde oluşturulmuş dijital bir kimliğe sahip olunmalı. Peki, en iyi avukat siteleri nasıl olmalı?

Bir Hukuk Bürosu ya da avukat için hazırlanmış internet sitesi yüksek gösterişten kaçınarak, ziyaretçi odaklı bir şekilde oluşturulmalı. Bir avukat için hazırlanmış internet sitesinden yüksek verim alabilmek için bazı kritik noktalara dikkat edilmeli ve bunlara bağlı olarak dijital kimliğin oluşturulması sağlanmalıdır.

  • Güncel Olun

Eğer dijital platformlar üzerinde başarıyı yakalamak istiyorsanız her daim güncel kalmalısınız. Uzmanlık alanlarınız, özgeçmişiniz, iletişim bilgileriniz ve dahası her zaman sitenizde güncel olarak yer alması gereken bilgilerdir. Potansiyel müşteri olarak tanımladığımız müvekkilleriniz sizin referanslarınız, çalışma alanlarınız ve genel olarak internet sitenizin başarısını göz önünde bulundurarak doğru kişi olduğunuza karar verecektir. Bu kişilere sitenizde aradığı her bilgiyi sunmaya özen gösterin.

  • Basit Ama Etkili

Yayına alacağınız internet sitesi sizin dijital kimliğiniz / yüzünüz olacağını unutmayın. Sitenizi ziyaret edecek bir kişi için oluşturacağınız ilk izlenim avukatlık hizmetiniz ve bağlı bulunduğunuz büronuzla yaşayacağı ilk deneyim olarak akıllarda yer edinecektir. Ziyaretçilerinizin sitenizde aradığı içeriğe rahatça ulaşabilmesi için düzenli bir şekilde menü ve yardımcı bağlantıları oluşturmuş olmalısınız.

Müvekkilleriniz sitenizde yaşadıkları deneyimden memnun kalmamaları, rahatça aradığı içeriğe ulaşamaması halinde sitenizi kapatarak diğer avukat ve büro internet sitelerine geçiş yapabilir.

  • Sosyal Medya ile İçli Dışlı Olun

Günümüzde insanların en aktif olarak vakit geçirdikleri platformların sosyal medya olduğunu hemen hemen herkes tahmin edebiliyor olmalı. Bu platformlar üzerinde ne kadar aktif bir profile sahip olursanız bu durum müvekkilleriniz açısından olumlu karşılanacak ve onlarda iyi bir izlenim oluşturabileceksiniz. Bu nedenle yalnızca siteniz değil aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızı da mümkün olduğunca güncel tutmalı, yorum ve paylaşımlarla sürekli bir etkileşim içerisinde kalmalısınız.

  • Web Siteniz Erişilebilir Olsun

Günümüzde yalnızca bilgisayar değil aynı zamanda tablet ve telefonlar gibi birçok platform üzerinden internet sitelerine giriş gerçekleştiriliyor. Bu nedenle oluşturmuş olduğunuz site her platformda düzgün görüntülenebiliyor olmasının yanı sıra açılış hızı ve erişilebilir olmalı.

  • Kendinizi Tanıtın

İyi bir avukat internet sitesi oluşturmayı planlıyorsanız sitenizde kendinize bir yer vermeli ve hakkımızda bölümünde kendinizi çok iyi bir şekilde tanıtmayı başarmalısınız. Uzman olduğunuz alanlar, iyi olduğunuz konular gibi birçok detayı en iyi şekilde yansıtan bir internet sitesi oluşturmalısınız. Bunu gerçekleştirebilmek için avukat internet sitesi oluşturmak için yardım aldığınız geliştirici ile devamlı bağlantı içerisinde olmalı ve gerekli görülen durumlarda siteye ekleme ve çıkarmalar yapmalısınız. Bu sayede sitenin güncelliğini korurken aynı zamanda müvekkillerinize kendinizi daha iyi bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

En iyi avukat siteleri nasıl olmalıdır ve iyi bir avukat web sitesi oluşturmak için dikkat edilmesi gereken konular hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bunlara ek olarak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ise şunlar;

  • İletişim bilgileriniz göz önünde bulunmalı,
  • Uzmanlık alanlarınıza dikkat çekerek bu alanlarda müvekkillerinizin yaşamış olduğu uyuşmazlık ve anlaşmazlıkları en hızlı şekilde lehlerine sonuçlandırabileceğinize inandırmalı,
  • Kendiniz, hukuk büronuz ve varsa büro içerisinde yer alan diğer avukat arkadaşlarınız hakkında güncel haberlere yer vermeli, uzmanlık alanlarınızda başarılarınızı paylaşmalısınız,
  • Hemen hemen her müvekkil tarafından merak edilen klasik sorulara yer vereceğiniz bir “Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)” sayfası oluşturmalı ve yükünüzü bir nebze hafifletmelisiniz,
  • Kurumsal kimliğinize önem vermeli ve bu internet sitesinin kurumsallığınızın dijital yüzü olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle hakkımda sayfasının yanı sıra “Vizyon” ve “Misyon” sayfaları ya da hakkımda sayfası içerisinde alt başlıklar halinde bu bilgilere yer vermelisiniz.

Müvekkilleriniz ile devamlı bir etkileşim içerisinde bulunabileceğiniz ve onların aradıkları avukatı bulduklarına inanacağı etkili bir avukat sitesi oluşturmak için paylaştığımız detayları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Avukat siteleri nasıl olmalıdır merak edenler için tecrübe ve bilgilerimiz dahilinde sizlere bu içeriği hazırlamaya çalıştık.